Profession Turizm  şirketiniz için Sanal Etkinlik alternatiflerini araştırdı. Hangi sanal etkinlik, hangi online toplantı , hangi mecraya uygun!

Etkinliğinizi sanallaştırmak, genellikle varolan sisteme yeni teknolojiler eklemek anlamına gelir. Çoğu planlayıcının aklındaki ilk soru, katılımcıların etkinliğinizin içeriğine nasıl erişecekleri, bunları nasıl tüketecekleri ve nasıl etkileşime girecekleridir.

Bu deneyim neye benziyor? Ne kadar etkileşimli olacak?

Piyasada birçok farklı türde çözüm ve sağlayıcı var ve bunların hepsini sıralamak biraz zor olabilir. Sonuçta cevap, sunmak istediğiniz deneyimde yatıyor. Bire çok “yayın” özelliğine mi ihtiyacınız var yoksa etkileşim daha mı önemli? Karmaşık geçişleriniz var mı ya da eğitimli profesyoneller gerektiren “sanal şovlar” mı, yoksa basit, self servis bir platform buna hizmet edebilecek mi?

SANAL TEKNOLOJİ HARİTASINDA  Herkese uyan tek bir yanıt yoktur, ancak seçeneklerinizi daha iyi anlamanıza ve doğru soruları sormanıza yardımcı olmak için bu kısa kılavuzu oluşturduk.

Video Akışı

Nasıl çalışır? Video akış platformları, (video konferans) videoları istek üzerine paylaşmanıza veya canlı olarak yayınlamanıza olanak tanır. Ayrıca, içeriğinizin herkes tarafından görüntülenip görüntülenemeyeceğini veya yalnızca belirli bir grup insanın kullanımına açık olup olmayacağını belirlemenize olanak tanır. İki yönlü etkileşim tipik olarak tek yönlü yorumlarla sınırlıdır, çünkü temel faydalar videonun kurulumunun kolaylığı, akışın kalitesi, çok geniş kitlelere ölçekleme yeteneği ve gelişmiş prodüksiyon yeteneklerinde yatmaktadır.

En Yaygın Kullanım Örnekleri: Video İçeriğini Görüntüleme, Video İçeriğini Paylaşma

Sağlayıcılar: Vimeo , YouTube,  Facebook LinkedIn, Brightcove

Video Konferans

Nasıl çalışır? Bu çözüm, etkileşimin gerekli olduğu ve kitle büyüklüğünün 50-100 kişiden az olduğu yerlerde en iyisidir. Genellikle resmi bir sunumcu-katılımcı ataması yoktur ve sunum modu, bir katılımcıdan diğerine kolayca değiştirilebilir. Katılımı ve işbirliğini artırmak için tüm katılımcılar video ve / veya sesi etkinleştirebilir. Genellikle katılımcıların birbirleriyle ve sunum yapan kişilerle etkileşimde bulunabileceği bir sohbet seçeneği vardır. Bu çözümün sınırlamaları, çok sayıda katılımcınız olduğunda ortaya çıkar. Bir örnek, bir veya daha fazla katılımcının sesini kapatmadığında ve oturum için rahatsız edici bir arka plan gürültüsü aldığınız zamandır. Başka bir örnek, aynı anda birden fazla katılımcının konuşması ve konuşmayı yönetmenin zorlaşmasıdır. Ek olarak, tüm sağlayıcıların bir online video konferans oturumunda kaç katılımcınız olabileceği konusunda bir sınırı vardır ve başka bir çözüme geçmenizi veya yükseltmenizi gerektirir.

En Yaygın Kullanım Örnekleri: Video Konferans Dahili Toplantıları Müşteri Toplantıları Satış Toplantıları Ara Odaları

Sağlayıcılar: Zoom, Webex – GoToMeeting Adobe Connect Microsoft Teams

Web Seminerleri

Nasıl çalışır? Bu deneyim, bir veya daha fazla konuşmacınız veya daha geniş bir kitleye sunum yapan bir paneliniz olduğunda idealdir. Oturum tamamen canlı, tamamen kaydedilebilir veya içerik bölümünün kaydedildiği ve Soru-Cevap bölümünün canlı olduğu ikisinin bir karışımı olabilir. Online seminerde genellikle dinleyici sesi etkinleştirilmez ve sohbet, Soru-Cevap veya anket gibi çeşitli kitle yanıt özellikleri aracılığıyla soru gönderebilirler. Bu çözümler genellikle sunum yapanlar için kullanıcı dostudur, ancak planlamacıların katılımcı deneyimini özelleştirmesini zorlaştıran ve daha ilgi çekici hale getiren sınırlı üretim yeteneklerine sahiptir.

En Yaygın Kullanım Örnekleri: Web Seminerleri, Düşünce Liderliği, İçeriği En İyi Uygulama Oturumları, Şirket Genelinde Duyurular

Sağlayıcılar: Zoom Webex GoToWebinar Adobe Connect On24 WebinarJam Livestorm

Sanal Konferans

Nasıl çalışır? Geleneksel olarak, bu alandaki sağlayıcılar, yüz yüze deneyimi sanal olarak çoğaltmayı amaçlayan 3 boyutlu, tamamen kapsayıcı bir yaklaşım benimsemiştir. Bu tür deneyimler oluşturmanın karmaşıklığı, alıcı taraftaki teknoloji gereksinimleri ve tutarsız bir kullanıcı deneyimi nedeniyle, daha yeni çözümler platformların dijital doğasını tamamen benimsemiştir. Bu 3B simülasyonu oluşturmaya çalışmaz. Bu yeni çözümler, birden çok oturum için destek, birden çok içerik izi, katılımcı ağ iletişimi, sponsor aktivasyonu ve çok daha fazlasını içerir, ancak format bir web deneyimine daha benzerdir. Tıpkı yüz yüze bir etkinlikte olduğu gibi, bu sürükleyici deneyimler genellikle katılımcıların etkinliği keşfedebilecekleri ve sadece resmi oturumların dışında katılımcılar ile etkileşime girebilecekleri önceden belirlenmiş “canlı” saatlere sahiptir.

En Yaygın Kullanım Durumları: Konferanslar Kariyer Fuarları İş Fuarları Ticaret Şovları

Sağlayıcılar: Cvent Intrado 6Connex vFairs