Evinizden Gezebileceğiniz, 360° Sanal Tur İmkanı Veren Dünyaca Ünlü Müzeler

Dünyayı etkisi altına alan salgın nedeniyle birçoğumuz seyahat planlarını iptal etmek ya da ertelemek zorunda kalmış olabilir. Elbette müze gezmek için o ülkeye seyahat etme planınız olmasına gerek yok. Normal şartlarda da seyahat planınıza dahil olmayan ülkelerdeki müzeleri; tarihi ve kültürel yönden gelişmek için ya da özel ilginiz dolayısıyla gezmek isteyebilirsiniz. Profession Turizm olarak sizler için, tüm bu ihtimalleri kapsayan nitelikte bir liste ile evinizin konforunda detaylı bir şekilde gezebileceğiniz müzeleri derledik.

Keyifli bir tur dileğiyle! 😊

Louvre Müzesi- Paris

Tartışmasız dünyanın en ikonik ve en büyük müzelerinden biri Louvre. Fransa’ya daha önce yolunuz düştüyse dahi, bu müzedeki tüm eserlerin detaylı incelenmesi için ayrılması gereken gerçek zaman inanın çok geniş. Dolayısıyla ister ilk kez görecek olun ister daha önce gezmiş olun, bu sanal tur Louvre müzesi ve eserlerini sindirerek incelemeniz için büyük bir fırsat olacak.

Turunuzu buradan gerçekleştirebilirsiniz.

1870 yılına kadar Fransız devlet başkanlarına ev sahipliği yapmış aynı zamanda Paris ve Fransa tarihinin en önemli arka planlarından biri olarak bilinen Louvre Müzesi‘ni evden gezmeye ne dersiniz? Louvre Müzesini ve sahip olduğu koleksiyonlarını gezerken Orta Çağ’dan 1848 yılına kadar uzanan Batı sanatını ve çok sayıda eski medeniyeti keşfedebilirsiniz. On ikinci yüzyılın sonlarına kadar uzanan müzeyi barındıran büyük sarayın mimarisi ise ayrı bir konu.

Vatikan Müzeleri- Vatikan

İtalya turunun en önemli bölümlerinden biri şüphesiz ki Vatikan Müzeleridir. Tarihi ve kültürel açıdan çok önemli miraslar barındıran bu müzeyi gezmek için de saatler, günler yetersiz kalabilir. Kütüphanesi ve müzesi ile birlikte 1400 oda, şapel ve galerisi bulunan Vatikan Müzelerinin sanal turu daha önce gezip görmüş fakat yeterli zamanı ayıramamış, gitme planı olmayan ya da gelecekte buraya bir seyahat planlayan herkesin, burayı detaylı şekilde ve sindirerek gezebilmesi adına büyük bir kolaylık..

TURUNUZU BURADAN GERÇEKLEŞTIREBILIRSINIZ.

Uffizi Galerisi- Floransa

İtalya’nın sanat açısından çok önemli mekanlar ve yapılar barındıran başka bir şehriyle devam edelim: Floransa. Floransa’da yer alan Uffizi Galerisi’nin binası bir saray, aynı zamanda dünyanın en eski sanat müzelerindendir. Leonardo da Vinci, Boticelli ve Caravaggio gibi çok değerli sanatçıların eserlerine ev sahipliği eden Uffizi’de Medici ailesinin sanat koleksiyonları bulunmaktadır.

TURUNUZU BURADAN GERÇEKLEŞTIREBILIRSINIZ.

The British Museum- Londra

1700’lü yıllarda kurulmuş olan British Müzesi’nin dünyada ilk kurulan müze ünvanına sahip olduğu bilinmektedir. 300 yıllık bir tarihi olan müzede eski çağ ve etnografya koleksiyonları bulunur. İçerisinde 8 milyondan fazla eserin yer aldığı geniş koleksiyonuyla British Museum, özellikle bugünlerde sanatseverlerin sanal ziyaretlerini bekliyor..

TURUNUZU BURADAN GERÇEKLEŞTIREBILIRSINIZ.